WhatsApp
Akan:

Gelecek Partisi Nusaybin İlçe Başkanı Abdulvehap Akan , Türkiye’deki genel sorunlar, genel gündem ve seçimler hakkında düşüncelerini söylerken yerek ve ulusal medyada eleştirilerde bulundu. İstanbul Üniversitesi kayyum ile atanan rektör hakkında da düşüncelerini dile getiren Akan , “ Ülke borçlarını gün be gün katlayanlar kimler ise , haksız bir şekilde üniversitelere kayyumla rektör atayanlarda onlardır “ ifadelerini kullandı.
Gelecek Partisi'nde siyaset yapmaya başladığında ilçe teşkilatının gençlik kolları odasına levha yaptırdığını belirten Akan,"levhaya barış, demokrasi, adalet, kardeşlik, şeffaflık, dürüstlük gibi değerlere bağlı kalacağımıza, ümitle, umutla, çağdaş demokrasiyi yeniden inşa edeceğimize ve bunların yanında emekçi hakkı başta olmak üzere öğrencilerin, şoförlerin  engellilerin, yaşlı ve kimsesizlerin yetimin kısaca toplumun her kesiminin haklarını koruyacağımıza fikir özgürlüğünü ve basın özgürlüğünü gözeteceğimize  ve Türkiye’nin ekonomik refahı için elimizden geleni bizatihi yapacağımıza’ diyerek Gelecek Partisi Nusaybin İlçe Başkanı ve teşkilatımız olarak halkımıza verdiğimiz sözlerimizi yazdırdık. Geçen ay levhamızda yer alan sözleri gerçekleştirdiğimiz kongremizde de sözlü olarak ifade ettim" ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Nusaybin İlçe Başkanı Abdulvehap Akan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

‘KAYYUMLAR ANTİDEMOKRATİKTİR’

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemler ve protestolar Türkiye’nin son günlerdeki en önemli gündem konusu. Boğaziçine  ve tüm üniversitelere atanan kayyum rektörler anti demokratiktir. Türkiye’yi ekonomik anlamda geriletenler, ülke borçlarını gün be gün artıranlar kimlerse Üniversitelere kayyumla rektör atayanlarda onlardır. Artık iktidar toplumun hiçbir kesiminde kabul görmez bir hal almıştır. Öğrencilerden, işçilere esnaflara kadar. Hükümet artık içeride kaybetmiştir. Bu sebepten dolayı önümüzdeki ilk seçimlerde de yine hukuksuzluğa, şahibeye başvuracaktır.  Kanal İstanbul’un amacı sadece ekonomik değildir seçimler içinde şahibe karıştırılacak bir plandır.  Seçimlerinde haksızlıklarında adaletsizliklerinde takipçisi olacağız.

‘HER YERDE OLDUĞU GİBİ NUSAYBİN’DE MEDYA BİZLERİ GÖRMÜYOR’

120 bin nüfusu olan Nusaybin’de Gelecek Partisi olarak yaptığımız hiçbir etkinliği, çalışmayı, organizasyonu buradaki yerel medya görmüyor. Nusaybin’de yaptığımız bir çalışmayı açıklamayı 2 bin kilometre ötedeki bir basın kuruluşu görüp haber yaparken, ilçemizde bulunan yerel medya kuruluşları bizi duymuyor, görmüyor bilmiyor. Nusaybin’de mevcut 4 tane yerel medya var ve dördüne de parti açılışımız için davet göndermeme rağmen gelmediler. Bende Gelecek Partisi Nusaybin İlçe Başkanı olarak ‘kör medya’ söyleminde bulundum ve bunun üzerine bir açıklama yaptım. Her şeye rağmen ben medyadan özür dilerim!  Bir gün bu yapılanlardan ötürü medya da halktan özür diler mi, dilerse de bu özrü halk kabul eder mi? Bu soruyu yandaş medya organlarına sormak istiyorum. Nusaybin ilçe başkanı olarak burada yaşayan halkımız için gerekli mercilere onlarca dilekçe yazdım. Yol sorunlarından tutun sınır kapısına, üstgeçit sorunundan tutun altyapıya ve elektrik suya kadar dayanan sorunları dile getirmeye çözüm aramaya çalışırken medya sesimizi duymadı. Medya halkın değil iktidarın medyası haline geldi.

‘PARLAMENTER SİSTEMİ SAVUNUYORUZ’
Bugün nasıl ki CHP’ye İYİ Parti’ye ve diğer muhalefet partilerine yapılan baskılar ambargolar varsa bu durum Gelecek Partisi içinde geçerlidir. Bazen sözlü sataşmalara bazen itiraflara maruz kalıyoruz. Gelecek partisi olarak . inançlara etnik kökenlere saygı sevgi içerisinde özgürlüklerin olduğu ve gerçekten demokrasinin temel alındığı bir parlamenter sistemi savunuyoruz ve parlamenter sistemin şart olduğuna inanıyoruz. İnşallah tek adam rejimini kaldırıp, ülkenin kaderini tek bir kişiye bırakmayacağımızı ve parlamenter sistemi tekrar getireceğimizi belirtmek isterim."

  

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ALT  Altay 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
5 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
6 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
7 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
8 FKGK  Karagümrük 0 0 0 0
9 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
10 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
11 GS  Galatasaray 0 0 0 0
12 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
13 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
14 GRS  Giresunspor 0 0 0 0
15 YMS  Y.Malatyaspor 0 0 0 0
16 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
17 KON  İH Konyaspor 0 0 0 0
18 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
19 İBFK  M.Başakşehir 0 0 0 0
20 TS  Trabzonspor 0 0 0 0
21

E-Bülten Aboneliği