WhatsApp
SİYASİLERİ NEFRETTEN SEVGİ SÖYLEMİNE KAVGADAN BARIŞ SÖYLEMİNE DAVET EDİYORUM...

SİYASİLERİ NEFRETTEN SEVGİ SÖYLEMİNE KAVGADAN BARIŞ SÖYLEMİNE DAVET EDİYORUM...


Eski Antik Yunan Atina kumandanlarından Perikles bir savaş sonu söylevinde *Vatandaşlar olarak devlet yönetimini benimsemez önemsemez katılmazsak her şeyimizi kaybetmekte dahil daha kötü sonuclara katlanmak zorunda kalırız* der.
   Diyarbakırlı Hafız Celal Güzelsesin bir türküsü var * Beni ağlatma ki sende gülesin, Hem murada hemde maksada eresin* diye devam eder..
Binlerce yıllık Anadolunun yaşadığı acıyı ızdırabı zulmü anlatır. 
Bunun gibi binlerce türkü Haçlı Talanını Katliamını Mogol İstilasını Cengizi işgali Yıkımı zulmünü anlatır
Yine Bu günlerde AKP li siyasetçilerinin ağzından düşmeyen Şeyh Edebalinin * İnsanı yaşat ki devlet yaşasın* ifadesi insanı insancıl olmayı insana değer vermeyi ifade ediyor siyasilere hatırlatıyor
     Hayat Ömür yaşam bütün farklılıkları ile insan için kurulmuş....
Yaşadığımız coğrafyada Başka coğrafyalarda Dünyada Devlet yönetmek için sistem olarak ne varsa insan hayatına katkı için var olmuş eger mahkeme kuruyorsak insan ruhunda Adaletsizlik yarası açmamak için kuruyoruz..
eğer Devlet kurmuş isek devletin insan için var olduğunu düşündüğümüz için kurmuşuz
Devleti sorgularsak amacını daha kolay yakalarız ..
Devlet niçin vardır... Niçin vergi toplar... Niçin polis asker besler... başa geçenleri veya bir kısım insanları korumak için değil her halde... 
Evet Devlet sistemi ile Tüm asker polisi ile tüm çalışanları ile insanları kötülüklerden kötülerden korumak için kurulmuştur devlet insanların güvenliği adalet tesisi için vardır... İnsanların onur ve mutluluğunu temin için vardır.
      Devlet yönetiminde görev alanlarda en üst makamından en alt kademeye kadar görev bilinci ile işini insanları vatandaşları mutlu etmek ve insan onurunu korumak için varlardır onun için maaş alırlar?
   Evet insan Onuru insan Şerefi görev yapanları...görev başındakileri hukuka davet ederken onların ahlak ve dürüstlükle hareket etmelerini ister Yöneticilerin görev sahiplerinin  vatandaşlara insanlara hitap ederken normal ses tonu ve güzel ifadelerle kırıcı olmayan cümlelerle konuşmalarını ve hitap etmelerini ister..
      Devlete Yönetici olmuş olanlar Çocuklarıyla eşleriyle yakınlarıyla konuşurken nasıl tatlı dille sevecen ifadelerle konuşuyorsa ...
millet karşısında da aynı pozisyon takınarak konuşmalılar  politikacı kaşlarını çatarak...dışlayıcı ifade ve  sert uslupla ...nefret cümleleri ile hitap. Etmemeli ..evet.... bu coğrafyanın politikacısı insanın halkın önünde karşısında bir Kibir ve nefretle neden konuşur..
Evet Bu coğrafyada başa geçen bir hükümet başkanı bir politikacı bir siyasi yönetici biz milletin yüregine sevgi tohumları ekmeye geldik ..sözlerini söylemez...
Güzellik iyilik hoşgörü içinde insan onurunu şahsiyetini koruyacağız sözlerini neden söylemez..
Politikacılardan Irkçılık bitecek Mezhep tartışması bitecek Adaletsizlik bitecek Ahlaksızlık bitecek Sözlerini neden duymayız..?..
   Evet bu coğrafyada kavga bitecek işkence bitecek zulum bitecek haksızlık bitecek  her şey aydınlık şeffaflık içinde olacak sözlerine hasret kaldık .?..
    Son 15 yıldır siyasette özellikle iktidar sahibi politikacılar ve siyasete soyunan politikacılar üst düzey makam sahibi kişiler bu ülkeye nefret tohumu ektiler, kin intikan tohumu ektiler milleti kamplara ayırdılar baba evladı ile kadın kocası ile konuşamaz hale geldi bu ruhsuzluk bu düşüncesizlik içinde millet bu yarayı nasıl saracak...  kamplar içinde birbirine güvensizlik içinde yaşamak hayat mı..? 
   Evet bu son sözleri ben söylemiyorum (Irkçılığa ve Hoş Görüsüzlüğe karşı Avrupa Komisyonu Raporu) söylüyor.
  4 ekim 2016 tarihli BEŞİNCİ Irkçılık ve Hoşgörüsüzlük ECRİ raporu 
     10 aralık 2010 tarihli DÖRDÜNCÜ rapordan sonra Türkiyede üst düzey devlet yöneticileri seviyesinde nefret söyleminin arttığını bilhassa 2015 haziran  seçimleri ve sonrası 24 kasım seçimlerindede giderek arttığına yüksek boyutlar kazandığına işaret ediyor
Nefret Söyleminin yasal ceza yapısı olmasına rağmen ne polisce ne de savcılıkça takibat konusu yapılmadığına temas ediliyor
Yine aynı raporda nefret söyleminin medya yolu ilede yaygınlaştığını her geçen gün artarak devam ettiğini gördüklerini söylüyor.
 Sonuç olarak 
Ülkenin yaşamına nefret değil sevgi saçacak siyasiler insanlar arıyoruz insanları birbirine düşmanlıkla değil barış hoşgörü ve sevgi ile kucaklayacak siyasiler insanlar arıyoruz insanımızın acısı ile acınacak sevinci ile sevinecek politikacı ve insanlar arıyoruz ..evet açları doyurdum ülkede fakirliği kaldırdım halkın gelir seviyesini artırdım diyen politikacılar arıyoruz 
Milletine saygı duyan politikacı arıyoruz
   Evet nefret söylemi yerine sevgi söylemi ile konuşacak .. Kavga söylemi yerine barış söylemini hayata geçirecek insanlar politikacılar arıyoruz.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 TS  Trabzonspor 22 15 1 51
2 KON  İH Konyaspor 21 12 3 42
3 FB  Fenerbahçe 22 10 6 36
4 BJK  Beşiktaş 22 10 7 35
5 HTY  Hatayspor 21 11 8 35
6 İBFK  M.Başakşehir 21 10 7 34
7 ADS  Adana Demir. 22 9 6 34
8 ALNY  Alanyaspor 21 9 7 32
9 KYS  Kayserispor 22 8 7 31
10 GFK  Gaziantep FK 21 9 8 31
11 SVS  Sivasspor 22 7 6 30
12 FKGK  Karagümrük 22 8 8 30
13 GS  Galatasaray 21 7 8 27
14 GRS  Giresunspor 22 7 10 26
15 GÖZ  Göztepe 22 6 10 24
16 ANT  Antalyaspor 21 6 10 23
17 KSM  Kasımpaşa 21 5 10 21
18 ALT  Altay 22 5 14 18
19 ÇRZ  Ç.Rizespor 21 5 13 18
20 YMS  Y.Malatyaspor 21 4 14 15
21

E-Bülten Aboneliği