WhatsApp
ZAMANI GELİNCE 'YETER, DUR!' DEMESİNİ BİLİRİZ

Bir kaç gün önce Biden ABD Başkanlık koltuğuna oturdu ABD'nin en tecrübeli yetişmiş başkanı olarak; demokrasi ile yönetilen devletleri bir konferansta toplayacağım dedi. ABD ile sorunlu devletlerle diplomasiyi diplomatik çözümleri öne çıkaracağım dedi barışa insani ilişkilere demokrasiye işaret etti.
Alman Başbakanı Merkel Partisinin kongresinde Genel Başkanlığa yeni seçilene bırakırken Onurumla geldim, onurumla gidiyorum diyor. Alman halkını utandıracak yüzüne yere baktıracak bir kanunsuzluk yapmadım diyor. Yeni seçilense dünya'da en çok satan kitaplar listesinde yer alan 'En altta yaşayanlar' kitabı yazarı bir babanın evladı bulunduğu görevlerde haksızlık yapmayan dürüst ve insan sevgisi ile dolu bir insan. Oda umutlu yeni bir insanca yaşanacak dünyadan bahsediyor
 Finlandiya'nın yeni seçilen kadın başbakanı makama eşinin tırı ile gelmiş. Dünya'ya alçak gönüllülüğü hatırlatıyor. Dürüstlüğe, mütevaziliğe işaret ediyor. Finlandiya, Norveç, İsveç milli geliri 40.000 dolara ulaşan ülkeler oralarda siyaset çatışmacı değil barıştırıcı insanları özgür adalet ortamında yaşıyorlar. Bu liderler dürüstlüğün, insanlığın ülkelerine kazandırdığı güzelliği hatırlatmıyor mu ? 
Bir süre evvel Yeni Zelanda'da bir cami bombalandı. Müslümanlardan ölenler oldu. Başbakan," Hrıstiyan Yeni Zelanda Barış ülkesi kavgacı bir ülke değil" dedi. Ülkesinde herkesi kucaklayacağını söyledi. kardeşçe yaşamaktan insani değerleri hatırlattı, mağdurların maddi manevi yaralarını sardığını biliyoruz.
Kanada öyle Avustralya öyle Avrupa'da biliyoruz siyaset dürüstlük üstünden çatışma dışı barış, sevgi, dostluk üzerinden yapılıyor hayat sevecenlik üzerine kurulmuş insani değerler üzerine kurulmuş İnsanların kafalarında korku yok işsiz kalma aç kalma endişesi yok.
Türkiye'den kaçan Ortadoğu'dan kaçan Asya'dan Afrika'dan kaçan solugu Avrupa'da Amerika'da alıyor. Neden bu ülkeler ? Cevap basit hukuk var adalet var mülkiyet hakkı var insanca yaşam var.
 Evet Türkiye'ye gelince radyolarda televizyonlarda basında siyaset mahfillerinde yeni islamcı burjuvazide bir nefret dilidir bir Kibirdir ülkeyi  sarmış gidiyor, ötekileştirmedir dışlanmadır gidiyor Ülkede malınıza mülkünüze sahip olma güvenliğiniz yok haksızlığa uğrarsanız sizi koruyucu hukuk sistemi yok Mafya Babaları şehirlerde kol geziyor Türkiye'de yaşamak zor bir iş. Hayat zor oldu her geçen günde daha derinlikli zora gidiyor bu sıkıntının üstüne Covid salgını fakiri, garibi, garibanı, yalnız yaşıyan insanları, yaşlıları bir başka yandan vurdu.
Sokaklar kapanan kahve lokanta pastahane iş yerlerinin eski çalışanları ile dolu evlerine ekmek götüremeyen insanların çığlığı ile ülke çınlıyor.
Ülke bir yerde tabiatın Covid vurgunu bir yanda da iktidar ve yandaşlarının vurgunu altında yaşanmaz hale geldi
Evet İktidar taraftarı değilseniz dışlanma devlet millet düşmanı ilan edilme  kaderimiz oldu. 2002 öncesi yıllarda Müslümanlar dürüsttür. Hak yemez rüşvete süistimale bulaşmaz düşüncesini taşırken  Bugünün islamcı siyasilerini gördükçe düşünce travmasında bunalıyoruz bunalarak yaşıyoruz buna siyasi müslümanların yalan söylemeleri köşe dönücülüğünü'de eklerseniz şimdi nerelere geldiğimizii siz düşünün.
Türkiye şimdi 3 sınıf insanın yaşadığı ülke oldu birinciler imtiyazlı sınıf İktidar ve Ortakları ve onların taraftarı insanlar. Muhalefet ve muhalif olanların ikinci sınıf vatandaşlığı ve 3. sınıf olanlar ise bu iki sınıfın dışında kalan demokrasi, özgürlük, insanca yaşamak isteyen hepsi istisnasız dürüst yalan söylemeyen iç düşman ilan edilen insanlar. Unutmadan 4. bir insan kümesi var, onlar da bir bankaya para yatırdıkları için bir gazete okudukları için sadece suçludur.
 Türkiye neden böyle oldu anlaması anlatılması zor bir durum bu güç kavgası gösterisinden ötekileştirmeden elbette çıkar ama aklı başında yeni siyasetçiler lazım shlak reformu yapabilecek kadrolar lazım Dünya'yı tanıyan gidişatı görebilen insanlık alemine uyum sağlayacak insanlar lazım.
Sonuç olarak;
Dünya'nın gidişatı batı liderliğinde gördüğümüz insancıl yaklaşım otoriter baskıcı sistemlerin azalacağı biteceği yönünde..
 Evet ülkenin iç  manzarası iç açıcı değil ama gelecek için umutsuz değilim önceki darbelerden nasıl çıkılmışsa bu günkü otoriter tek adam sisteminden yıkımdan seçim olduğu sürece çıkışın uzak olmadığını işaret etmek isterim Türkiye insanlık alemine insani değerlere döner bu da geçer. Bu dönemden de bir ders çıkarır her gecenin bir sabahı aydınlığı vardır. Evet yeni demokrasimizi'de kurarız.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

300 X 250 Reklam Alanı

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 BJK  Beşiktaş 32 22 6 70
2 FB  Fenerbahçe 33 20 7 66
3 GS  Galatasaray 32 19 8 62
4 TS  Trabzonspor 33 16 7 58
5 ALNY  Ayt. Alanyaspor 33 15 11 52
6 GFK  Gaziantep FK 32 13 8 50
7 HTY  Hatayspor 32 14 11 49
8 FKGK  Karagümrük 33 13 10 49
9 SVS  DG Sivasspor 32 11 7 47
10 GÖZ  Göztepe 33 12 11 46
11 ANT  Antalyaspor 33 9 9 42
12 KON  İH Konyaspor 32 10 12 40
13 MKE  Ankaragücü 32 10 16 36
14 ÇRZ  Ç.Rizespor 32 8 12 36
15 KSM  Kasımpaşa 33 9 15 36
16 YMS  Y.Malatyaspor 32 7 12 34
17 İBFK  M.Başakşehir 32 8 15 33
18 KYS  HK Kayserispor 32 8 15 33
19 GB  Gençlerbirliği 32 8 17 31
20 BBE  BB Erzurum 33 6 17 28
21 DEN  Denizlispor 32 6 18 26

E-Bülten Aboneliği